Yageo Group C317C472K1R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 4700pF X7R 10% LS=5.08mm
数据表和文档
Farnell
element14 APAC
Newark
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.34%
备用零件
Price @ 1000
Stock
79,267
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Dipped
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
5.08 mm
5.08 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2006-07-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
Yageo GroupC315C472K1R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 4700pF X7R 10% LS=2.54mm
Yageo GroupC320C472K1R5TA
Yageo GroupC322C472K1R5TA
RADIAL C 4.7NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR,100V DC,+125C, X7R DIELECTRIC,+/-10%
卤10% 100V 4.7nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
KYOCERA AVXSR151C472KARTR2
Capacitor,Ceramic,4.7Nf,100Vdc,10-% Tol,10+% Tol,X7r-Tc Code,-15,15%-Tc
Cap Ceramic 0.0047uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125C Bulk
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Through Hole Mount
Cap Ceramic 0.0047uF 100V X7R 10% Radial 5.08mm 125°C Bulk
Avnet Japan
MLC Capacitor 4,7nF 100V X7R P5,08
Multilayer Ceramic Capacitor, Gold Max, C317 Series, 4700 Pf, - 10%, X7R, 100 V, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes |Kemet C317C472K1R5TA
CAP, 4700PF, 100V, 10%, X7R; Capacitance: 4700pF; Voltage Rating: 100V; Product Range: Goldmax, 300 Series; Capacitance Tolerance: ± 10%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Dielectric Characteristic: X7R; Lead Spacing: 5.08mm;