Yageo Group C317C102J1G5HA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.001uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Arrow Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Dipped
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
5.08 mm
5.08 mm
5.08 mm
Introduction Date2006-07-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupC315C102J1G5HA
Yageo GroupC315C102K1G5TA
Cap Ceramic 0.001uF 100V C0G 10% Radial 2.54mm 125C Extreme Low ESR Bulk