Yageo Group C315C151J1G5TA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00015uF, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet19 页2 年前
Datasheet19 页9 年前
Farnell
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.48%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Cap Ceramic 150pF 100V C0G 5% Radial 5mm 125°C
Cap Ceramic 150pF 100V C0G 5% Radial 2.5mm 125°C
Yageo GroupC317C151J2G5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 200V 150Pf C0G 5% Ls=5.08Mm
Radial CERAMIC CAPACITOR GoldMax 300Comm C0G 100V 150pF ±5% C0G NP0
Cap Ceramic 150pF 100V C0G 5% Radial 5mm 125C Automotive Bulk
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00015uF, Through Hole Mount, 2010
描述
Cap Ceramic 150pF 100V C0G 5% Radial 2.54mm 125C Bag
Rdl,conf,np0,150Pf,100V,5%,.15X.21,.1Ls,bulk,hazmat Rohs Compliant: Yes
Kemet C315C151J1G5TA+ Ceramic Capacitors Ceramic Capacitors Key Attributes
CAPACITOR CERAMIC 150PF 100V, C0G, RAD; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Capacitance:150pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:100V; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:2.54mm