Yageo Group C1812C224KCRACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 500volts .22uF X7R 10%
数据表和文档
IHS
Datasheet24 页2 年前
Datasheet20 页14 年前
Farnell
Newark
Electro Sonic
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+6.58%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
3D下载
Stock
73,735
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
1812
Voltage Rating (DC)
500 V
500 V
Tolerance
10 %
Height
1.7 mm
1.7 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-12-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
KYOCERA AVX1812PC224KAT1A
1812 220 nF 250 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
100V 220nF X7R ±10% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 1812
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1812 0.22uF 50volts X7R 10%
KYOCERA AVX1812PC224KAT1A
250V 220nF X7R ±10% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Cap Ceramic 0.22uF 500V X7R 10% Pad SMD 1812 125C Low ESR Medical T/R
Cap Ceramic 0.22uF 500V X7R 10% SMD 1812 125°C Embossed Plastic T/R
Avnet Japan
Ceramic Capacitor, Non-polarized, Multilayer, Ceramic, 500V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 1812
Ceramic Capacitor 220nF, 500VDC, 1812, ±10 %
1812 (4532Metric) SMD Comm X7R HV 500V 0.22muF 卤10% X7R