Yageo Group C1812C103MDRAC7800
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 1000V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 1812
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
3 个月趋势:
Restocked
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,512
Authorized Distributors
2
Capacitance
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1812
Voltage Rating (DC)
1 kV
1 kV
Tolerance
20 %
20 %
Height
1.4 mm
1.4 mm
Introduction Date2011-12-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
描述
1812 ceramic capacitor 15% ppm/C 20% 10nF 1kV
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1812
C1812C103MDRAC7800, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
.01UF 1KV 20% 1812