Yageo Group C1210F225M5RAC7800
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 1210
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页20 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
Stock
12,455
Authorized Distributors
1
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
1210
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
1.7 mm
1.7 mm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2008-05-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
描述
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Smd/Smt 2.2Uf 50V 20% 1210
Cap Ceramic 2.2uF 50V X7R 20% Pad SMD 1210 OMD-CAP 125C T/R
1210 ceramic capacitor 20% 2.2muF 50V