Yageo Group C1210C684K5RACAUTO
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% Tc, 0.68Uf, Surface
数据表和文档
Farnell
Datasheet26 页2 年前
Datasheet24 页6 年前
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+62.67%
Authorized Distributors
6
Capacitance
680 nF
680 nF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
1210
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
10 %
Height
950 µm
950 µm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
MLCC - SMD/SMT 50V 0.68UF X7R 1210 10% AEC-Q200 ROHS COMPLIANT: YES
CapCeramic 0.68uF 50V X7R 10% Pad SMD 1210 125°C Automotive T/R