Yageo Group C1210C474M3RAC7800
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 1210
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
Stock
12,169
Authorized Distributors
2
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
950 µm
950 µm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-05-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
描述
1210 ceramic capacitor 20% 470nF 25V
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1210
C1210C474M3RAC7800, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
.47UF 25V 20% 1210