Yageo Group C1210C472KDRACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1kV 4700pF X7R 1210 10% AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet23 页2 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.88%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Stock
24,122
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
Voltage Rating (DC)
1 kV
1 kV
Tolerance
10 %
Height
1.4 mm
1.4 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
描述
Cap Ceramic 0.0047uF 1000V X7R 10% Pad SMD 1210 125C Medical T/R Automotive AEC-Q200
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Surface Mount, 1210
Cap Ceramic 0.0047uF 1000V X7R 10% SMD 1210 125°C T/R
Avnet Japan
CAP CER 1210 4.7NF 1000V X7R 10%