Yageo Group C1206X331J5GACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Smd/Smt 50V 330Pf C0G 1206 5% Flex Aec-Q200
数据表和文档
Farnell
Datasheet20 页2 年前
Datasheet1 页5 年前
Datasheet1 页1 年前
Datasheet1 页1 年前
Datasheet1 页0 年前
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
34,189
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 pF
330 pF
330 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
780 µm
780 µm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-11-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
Cap Ceramic 330pF 50V C0G 5% Pad SMD 1206 Flexible Termination 125C Automotive T/R
1206 (3216Metric) CERAMIC CAPACITOR SMD Auto C0G Flex 50V 330pF ±5% C0G NP0
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00033uF, Surface Mount, 1206
Cap Ceramic 330pF 50V C0G 5% SMD 1206 125°C T/R
Avnet Japan
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 1206
MLCC 50V 5% C0G TC 0.00033uF SMD 1206