Yageo Group C1206F474K5RACAUTO
Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Pad SMD 1206 OMD-CAP 125C Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet25 页2 年前
Farnell
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-73.17%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
900 µm
900 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-08-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupC1206C474K5RACTU
1206 C 470nF Ceramic Multilayer Capacitor; 50 V; +125degC; X7R Dielec; +/-10%
Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Pad SMD 1206 125C Automotive T/R
Yageo GroupC1206C474K5RAC
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.47uF X7R 1206 10%
50V 470nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206 / 0.47 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 1206
Cap, Aec-Q200, 0.47Uf, 50V, Mlcc, 1206 Rohs Compliant: Yes |Kemet C1206F474K5RACAUTO
Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% SMD 1206 125°C Plastic T/R
Avnet Japan
KEMET - C1206F474K5RACAUTO - CAP, 0.47¦ÌF, 50V, 10%, X7R, 1206