Yageo Group C1206C475K3PACTU
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Smd/smt 25V 4.7UF X5R 1206 10% Rohs Compliant: Yes
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页3 年前
Datasheet3 页0 年前
Farnell
Electro Sonic
element14 APAC
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-26.39%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
下载
TraceParts
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.6 mm
1.6 mm
1.6 mm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2008-11-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TAIYO YUDENTMK316BJ475KL-T
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 25V, 4.7 uF, ± 10 %, 1206, X5R/B, RoHS
TAIYO YUDENTMK316BJ475KLHT
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 4.7uF 25V X5R +/-10% 1206 AEC-Q200
25V 4.7uF X5R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitor, GRM Series, 4.7 - F, - 10%, X5R, 25 V, 1206 [3216 Metric]
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 4.7uF, Surface Mount, 1206
Cap Ceramic 4.7uF 25V X5R 10% Pad SMD 1206 85C T/R
CAPACITOR;CERAMIC;CAP;4.70UF;TOL+10%;SMT;VOL-RTG 25V;HIGH CAP.;X5R;TR
Ceramic Capacitor 4.7uF, 25VDC, 1206, ±10 %
CAP, 4.7µF, 25V, 10%, X5R, 1206; Capacitance:4.7µF; Voltage Rating:25V; Ceramic Capacitor Case:1206 [3216 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%;