Yageo Group C1206C474K3RACAUTO
Cap Ceramic 0.47uF 25V X7R 10% Pad SMD 1206 125C Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet26 页2 年前
Upverter
Farnell
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+13.93%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
900 µm
900 µm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
25V 470nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1206 / 0.47 μF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206 0.47 uF 25 V ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
KYOCERA AVX12063C474KAT2A
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.47uF 10% X7R 16V 1206 Paper T/R
KYOCERA AVX12063C474KAT4A
Cap Ceramic 0.47uF 25V X7R 10% SMD 1206 125°C Embossed T/R
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 1206
Cap Ceramic 0.47uF 25V X7R 10% SMD 1206 125°C Plastic T/R
Avnet Japan
1206 (3216Metric) SMD Auto X7R 25V 0.47muF ±10% X7R
470nF ¡À10% X7R 25V 1206 3.2mm*1.6mm*900¦Ìm
C1206C474K3RACAUTO, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
电容, AEC-Q200, 0.47UF, 25V, 多层陶瓷电容, 1206;