Yageo Group C1206C226M8RACTU
1206 C 22UF Ceramic Multilayer Capacitor, 10 V, +125DEGC, X7R Dielectric, +/-20%
数据表和文档
Farnell
Datasheet27 页2 年前
Datasheet1 页5 年前
Datasheet1 页8 年前
Datasheet25 页6 年前
Newark
element14 APAC
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.77%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
下载
TraceParts
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
1.6 mm
1.6 mm
1.6 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
10V 22uF X7R ±20% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS