Yageo Group C1206C223KARACTU
1206 C 22NF Ceramic Multilayer Capacitor, 250 VDC, +125DEGC, X7R Dielec, +/-10%
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页2 年前
Farnell
Upverter
RS (Formerly Allied Electronics)
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+78.30%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Stock
27,027
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 nF
22 nF
22 nF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
780 µm
780 µm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-08-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupC1206X223K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.022uF X7R 1206 10%
Yageo GroupC1206Y223K5RACTU