Yageo Group C1206C222K1RACTU
CAPACITOR SMD Multilayer Ceramic MLCC 1206 Case 2200pF ±10% 100Vdc X7R Dielectric -55°C~+125°C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页2 年前
Datasheet3 页0 年前
Farnell
Upverter
element14 APAC
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-43.83%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %