Yageo Group C1206C106M4RALTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 10uF, Surface Mount, 1206
数据表和文档
IHS
Datasheet25 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,000
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
1.6 mm
1.6 mm
1.6 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
描述
10.0Uf 16.0V Rohs Compliant: No |Kemet C1206C106M4RALTU
C1206C106M4RALTU, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
10UF 16V 20% 1206