Yageo Group C1206C104M5RACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.1uF X7R 1206 20% AEC-Q200
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet26 页2 年前
Upverter
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.61%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
780 µm
780 µm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 1206
Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 20% SMD 1206 125°C T/R
Avnet Japan
1206 (3216Metric) SMD Auto X7R 50V 0.1muF ±20% X7R
100nF ¡À20% X7R 50V 1206 3.2mm*1.6mm*780¦Ìm