Yageo Group C1206C102K5RAC7210
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Smd/Smt 50V 1000Pf X7R 1206 10%
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页2 年前
Upverter
Farnell
Electro Sonic
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+62.47%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
780 µm
780 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL31B102KBCNNNC
50V 1nF X7R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL31B102KBCNNND
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 1nF, Surface Mount, 1206 inch
Samsung Electro-MechanicsCL31B102KCCNNNC
100V 1nF X7R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
200V 1nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX12065C102KAT4A
Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% SMD 1206 125°C Paper T/R
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 1206
Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% Pad SMD 1206 125C T/R
1206 (3216Metric) SMD Comm X7R 50V 1000pF ±10% X7R
1nF ¡À10% X7R 50V 1206 3.2mm*1.6mm*780¦Ìm
1000Pf 50.0V Rohs Compliant: Yes |Kemet C1206C102K5RAC7210