Yageo Group C1206C101KGGACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Smd/Smt 2Kv 100Pf C0G 1206 10% Aec-Q200
数据表和文档
Farnell
Datasheet23 页2 年前
Datasheet1 页1 年前
Datasheet1 页0 年前
JRH Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-30.51%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
10,015
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 pF
100 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
2 kV
2 kV
Tolerance
10 %
Height
1.2 mm
1.2 mm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-05-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Cap Ceramic 100pF 2000V C0G 10% Pad SMD 1206 125C T/R Automotive AEC-Q200
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 2000V, 10% +Tol, 10% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, Surface Mount, 1206
Cap Ceramic 100pF 2000V C0G 10% SMD 1206 125°C T/R
Avnet Japan
MLCC 2000V 10% C0G TC 0.0001uF SMD 1206
1206 (3216Metric) SMD Auto C0G HV 2kV 100pF ±10% C0G NP0