Yageo Group C0805X103J5GACTU
Cap Ceramic 0.01uF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 Flexible Termination 125C Extreme Low ESR T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet20 页2 年前
Datasheet20 页7 年前
Farnell
Newark
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+109%
备用零件
Price @ 1000
Stock
77,164
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
780 µm
780 µm
Introduction Date2012-11-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupC0805C103J5GACTU
0805 C 10NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 V, +125DEGC, C0G DIELECTRIC, +/-5%
Cap Ceramic 0.01uF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 125C Extreme Low ESR Automotive T/R
50V 10nF C0G ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0805C103J4GACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.01uF, Surface Mount, 0805
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.01uF, Surface Mount, 0805
Cap 0.01uF 50V C0G 5% SMD 0805 125°C Plastic T/R
Avnet Japan
0805 (2012Metric) SMD Comm C0G Flex 50V 10000pF ±5% C0G NP0