Yageo Group C0805F223K5RACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.022uF X7R 0805 10% AEC-Q200
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet25 页2 年前
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-40.63%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
54,522
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 nF
22 nF
22 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
900 µm
940 µm
940 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-08-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
相关零件
KYOCERA AVX08055C223KAT2A
0805 22 nF 50V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0805C223K5RACTU
Cap Ceramic 0.022uF 50V X7R 10% SMD 0805 125C Plastic T/R
Yageo GroupC0805C223K1RACTU
Cap Ceramic 0.022uF 100V X7R 10% SMD 0805 125C Plastic T/R
Cap Ceramic 0.022uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R Automotive AEC-Q200
KYOCERA AVX08055C223KAZ2A
Cap Ceramic 0.022uF 50V X7R 10% SMD 0805 FlexiTerm 125°C Paper T/R
Samsung Electro-MechanicsCL21B223KBANNNC
50V 22nF X7R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) SMD Auto X7R FO 50V 0.022muF ±10% X7R
CAP, 0.022µF, 50V, 10%, X7R, 0805; Capacitance: 22000pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: AEC-Q200 F Series FO-CAP; O
CAPACITOR, X7R, 0805, 50V, 22NF; Capacitor Application:Automotive Qualified; Dielectric Characteristic:X7R; Capacitance:0.022µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:50V; Capacitor Case Style:0805; Capacitor Mounting:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); No. of Pins:2