Yageo Group C0805F102K1RACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 1000pF X7R 0805 10% AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet25 页2 年前
ODG (Origin Data Global)
Farnell
element14 APAC
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-26.03%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
900 µm
940 µm
940 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-08-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
相关零件
KYOCERA AVX08051C102KAT2A
100V 1nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0805C102K1RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 1000pF X7R 0805 10%
Samsung Electro-MechanicsCL21B102KCANNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 1000 pF, 100 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
0805 1 nF 100 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX08051C102KAZ2A
0805 1nF 100 V ±10% Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Cap Ceramic 0.001uF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 OMD-CAP 125C Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 0.001uF 100V X7R 10% SMD 0805 125°C Paper T/R
Avnet Japan
0805 (2012Metric) SMD Auto X7R FO 100V 1000pF ±10% X7R