Yageo Group C0805C474M5RAC7800
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+180%
Stock
10,000
Capacitance
470 nF
470 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
1 mm
1 mm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-05-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
50V 470nF X7R 卤20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS