Yageo Group C0805C474K5RACAUTO
Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
数据表和文档
Farnell
Datasheet26 页2 年前
Datasheet1 页5 年前
Datasheet24 页6 年前
Datasheet1 页8 年前
Datasheet4 页2 年前
Datasheet22 页13 年前
Datasheet18 页13 年前
Upverter
Newark
Electro Sonic
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.28%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1 mm
1 mm
1 mm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
CAP CER 0.47UF 50V X7R 0805 / Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125°C T/R
TAIYO YUDENUMK212B7474KG-T
0805 0.47 uF 50 V ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL21B474KBFNNNE
50V 470nF X7R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENGMK212BJ474KG-T
0805 0.47 uF 35 V ±10 % Tolerance X5R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
35V 470nF X7R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
SURFACE MOUNT MULTILAYER CERAMIC CHIP CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% SMD 0805 125°C Plastic T/R
Avnet Japan
AEC-Q200 Ceramic Capacitor 2500pcs (Reel) 470nF, 50VDC, 0805, ±10 %
Ceramic Capacitors; C0805C474K5RACAUTO; KEMET; 470 nF; 0805; 50 V; 50 V
Smd Multilayer Ceramic Capacitor, Aec-Q200 C Series, 0.47 F, 10%, X7R, 50 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes |Kemet C0805C474K5RACAUTO