Yageo Group C0805C474K4RACAUTO
Cap Ceramic 0.47uF 16V X7R 10% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet26 页2 年前
Upverter
Farnell
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-34.10%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %