Yageo Group C0805C474K4RAC7025
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0805
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页7 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
备用零件
Price @ 1000
Stock
10,908
Authorized Distributors
1
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
900 µm
1.25 mm
1.25 mm