Yageo Group C0805C472J2GACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200V 4700pF C0G 0805 5% AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
Upverter
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+48.73%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
TraceParts
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
87,695
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
4.7 nF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
900 µm
900 µm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2014-04-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200V 4700pF C0G 0805 5% Flex AEC-Q200
250V 4.7nF C0G 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.0047uF 250V C0G 5% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
250V 4.7nF NP0 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 4.7nF C0G ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX0805YA472JAT2A
0805 4.7 nF 16 V ±5 % Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
0805 C 4.7NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 200 V, +125DEGC, C0G DIELEC, +/-5%
Cap Ceramic 0.0047uF 200V C0G 5% Pad SMD 0805 125C Automotive AEC-Q200 T/R
Cap Ceramic 0.0047uF 200V C0G 5% SMD 0805 125°C Punched Paper T/R
Avnet Japan
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0047uF, Surface Mount, 0805
CAP CER 4700PF 200V C0G/NP0 0805
0805 (2012Metric) SMD Auto C0G 200V 4700pF ±5% C0G NP0