Yageo Group C0805C334K5RACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.33uF X7R 0805 10% AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet26 页2 年前
Upverter
Newark
Farnell
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+2.43%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
Capacitance
330 nF
330 nF
330 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
900 µm
850 µm
850 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
0805 0.33 uF 50V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
0805 50V X7R 0.33uF 10% automotive grade multilayer ceramic capacitor
50V 330nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENGMK212B7334KG-T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 35V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.33uF, Surface Mount, 0805
描述
Cap Ceramic 0.33uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R Automotive AEC-Q200
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.33uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 0.33uF 50V X7R 10% SMD 0805 125°C Paper T/R
Avnet Japan
Chip Capacitance (Mlcc) 0805 330nF ±10% 50V X7R
Smd Multilayer Ceramic Capacitor, Aec-Q200 C Series, 0.33 F, 10%, X7R, 50 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes |Kemet C0805C334K5RACAUTO