Yageo Group C0805C223KARACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250V .022uF X7R 0805 10% AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet26 页2 年前
Upverter
element14 APAC
3 个月趋势:
+13.32%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Capacitance
22 nF
22 nF
22 nF
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
780 µm
780 µm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
KYOCERA AVX08052C223KAT2A
200V 22nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
250V 22nF X7R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENQMK212B7223KG-T
CAP CER 0.022UF 250V X7R 0805 / Medium-high Voltage Multilayer Ceramic Capacitors
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 0.022uF 250V X7R 10% SMD 0805 125°C Paper T/R
Avnet Japan
0805 (2012Metric) SMD Auto X7R 250V 0.022muF ±10% X7R
22nF ¡À10% X7R 250V 0805 2mm*1.25mm*780¦Ìm