Yageo Group C0805C222K2RACAUTO
Cap Ceramic 0.0022uF 200V X7R 10% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet26 页2 年前
Upverter
Farnell
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.20%
Stock
76,335
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
10 %
5 %
5 %
Height
780 µm
780 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
250V 2.2nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENQMK212B7222KD-T
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 250VDC 2200pF 10% X7R MID HIGH VOL
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 0805
TAIYO YUDENQMK212B7222KDHT
描述
SURFACE MOUNT CERAMIC CHIP CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 0.0022uF 200V X7R 10% SMD 0805 125°C Punched Paper T/R
Avnet Japan
Smd Multilayer Ceramic Capacitor, Aec-Q200 C Series, 2200 Pf, 10%, X7R, 200 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes |Kemet C0805C222K2RACAUTO
CAP, 2200PF, 200V, 10%, X7R, 0805; Capacitance: 2200pF; Voltage Rating: 200V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: AEC-Q200 C Series; Operatin