Yageo Group C0805C105M8RACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 1uF X7R 0805 20% AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet26 页2 年前
Newark
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.45%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
900 µm
1.25 mm
1.25 mm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 1uF 10V X7R 20% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
Chip Capacitance (Mlcc) 0805 1μF ±20% 10V X7R