Yageo Group C0805C105K4RAC7210
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页2 年前
Farnell
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+47.65%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
900 µm
900 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
C Series 0805 1 uF 16V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
TAIYO YUDENEMK212B7105KD-T
16V 1uF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 1uF 16V X7R 10% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
Cap Ceramic 1uF 16V X7R 10% Pad SMD 0805 Soft Termination 125C Automotive T/R
TAIYO YUDENLMK212B7105KD-T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 0805
描述
Cap Ceramic 1uF 16V X7R 10% SMD 0805 125°C Paper T/R
Avnet Japan
SMD MLCC MULTILAYER CERAMIC CAPACITORS;
Cap, 1Μf, 16V, 10%, X7R, 0805; Capacitance:1Μf; Voltage Rating:16V; Ceramic Capacitor Case:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:C Series Kemet; Operating Temperature Min:-55°C;rohs Compliant: Yes |Kemet C0805C105K4RAC7210