Yageo Group C0805C104M5RACAUTO
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet26 页2 年前
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Newark
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+35.31%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
10 %
10 %
Height
780 µm
780 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL21B104MBCNNNC