Yageo Group C0805C102K5RAC7411
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 1000pF X7R 0805 10%
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Datasheet20 页9 年前
IHS
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+201%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Authorized Distributors
2
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
780 µm
750 µm
750 µm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-02-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2019-09-02
LTD Date2019-09-02
相关零件
KYOCERA AVX08055C102KAT2A
50V 1nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.001uF 10% X7R 50V 0805 Paper T/R
KYOCERA AVX08055C102KAT4A
0805 1nF 50 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL21B102KBCNNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, GRM Series, 1000 pF, - 10%, X7R, 50 V, 0805 [2012 Metric]
0805 1 nF 50 V ±10% Tol. X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
CAP 0.001UF 50VDC X7R 10% SMD 0805 PAPERTAPE