Yageo Group C0805C102K5GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 1000pF C0G 0805 10%
数据表和文档
IHS
Datasheet22 页2 年前
Datasheet3 页0 年前
Upverter
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.88%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,428
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
780 µm
870 µm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2008-01-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Cap Ceramic 0.001uF 250V C0G 10% Pad SMD 0805 125C T/R
50V 1nF NP0 ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX08055A102JAT2A
0805 1 nF 50 V ±5 % Tolerance C0G/NP0 Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.001uF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 125°C T/R / CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0805
Cap Ceramic 0.001uF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 125C T/R
描述
Cap Ceramic 0.001uF 50V C0G 10% SMD 0805 125C Plastic T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.001uF, Surface Mount, 0805
CERAMIC CAPACITOR 1000PF 50V, C0G, 10%, 0805
Cap 0.001Uf 50Vdc C0G 10% Smd 0805 Rohs Compliant: Yes
CAPACITOR;CERAMIC;CAP 1000PF;TOL+10%;SMT;VOL-RTG 50V;C0G;TR
Chip Capacitance (Mlcc) 0805 1nF ±10% 50V C0G (NP0)
0805 (2012Metric) SMD Comm C0G 50V 1000pF ±10% C0G NP0