Yageo Group C0603X472K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 4700pF X7R 0603 10% Flex Soft
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet24 页2 年前
Datasheet3 页0 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.57%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
3D下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
4.7 nF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-09-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupC0603C472K5RACTU
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603 / 4700 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
50V 4.7nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.0047uF 10% X7R 50V 0603 Paper T/R
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603 / Cap Ceramic 0.0047uF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C T/R
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.0047uF 50V X7R 10% SMD 0603 FlexiTerm 125C Paper T/R
Cap 0.0047Uf 50Vdc X7R 10% Smd 0603 Rohs Compliant: Yes |Kemet C0603X472K5RAC TU
CAPACITOR, CERAMIC, CAP 4700 PF, TOL 10%,VOL-RTG 50 VDC, SMT,0603,X7R, FLEX TERM
0603 (1608Metric) SMD Comm X7R Flex 50V 4700pF ±10% X7R