Yageo Group C0603X103K5RECTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.01uF X7R 0603 10% Flex Soft
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet23 页5 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.37%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
67,760
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2017-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0603
CAP CER 0603 10NF 50V X7R ±10% 4K 7" REEL
10nF ¡À10% X7R 50V 0603 1.6mm*800¦Ìm