Yageo Group C0603G104K5RACT250
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.1uF X7R 0603 10%
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
Farnell
Newark
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,967
Authorized Distributors
5
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
Height
800 µm
800 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2015-06-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
描述
Smd Multilayer Ceramic Capacitor, C Series, 0.1 F, 10%, X7R, 50 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 175C T/R
CAP, 0.1µF, 50V, 10%, X7R, 0603; Capacitance: 0.1µF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: G or R Series - 175°C; Operatin