Yageo Group C0603C821K5RAC7013
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00082uF, Surface Mount, 0603
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
AvnetC0603C821K5RAC701304K
3d
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
Electro Sonic
Stock
0
Authorized Distributors
1
Capacitance
820 pF
820 pF
820 pF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-02-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
50V 820pF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B821KB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 820 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0603 [1608 Metric]
0603 820 pF 100 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL10B751KB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 750 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0603 [1608 Metric]
50V 820pF X7R ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 820pF 50V X7R 5% SMD 0603 125°C Paper T/R
描述
0603 ceramic capacitor 15% ppm/C 10% 820pF 50V
CAP CER 820PF 50V X7R 0603