Yageo Group C0603C821J5RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00082uF, Surface Mount, 0603
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页2 年前
Upverter
Farnell
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.24%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
3D下载
Capacitance
820 pF
820 pF
820 pF
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
50V 820pF X7R ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 820pF 50V X7R 5% SMD 0603 125°C Paper T/R
50V 820pF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX06035C821JAT2A
Samsung Electro-MechanicsCL10B821KB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 820 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0603 [1608 Metric]
0603 820 pF 100 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 820pF X7R 5%
Avnet Japan
Chip Capacitor (MLCC) 0603 820pF ±5% 50V X7R
CAP, MLCC, 820PF, 50VDC, X7R, 0603; Capacitance:820pF; Voltage(DC):50V; Voltage(AC):-; Capacitor Case / Package:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:C Series KEMET RoHS Compliant: Yes