Yageo Group C0603C682K2RECAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200V 6800pF 0603 X7R 10% AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet23 页2 年前
element14 APAC
Electro Sonic
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.03%
Stock
98,425
Capacitance
6.8 nF
6.8 nF
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
Tolerance
10 %
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2017-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
描述
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ESD SMD Auto X7R 200V 6800pF ±10% X7R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0068uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.0068uF 200V X7R 10% SMD 0603 125°C Paper T/R