Yageo Group C0603C682K1RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0068uF, Surface Mount, 0603
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
Datasheet27 页2 年前
Farnell
Upverter
Electro Sonic
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+5.89%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Capacitance
6.8 nF
6.8 nF
6.8 nF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-05-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
100V 6.8nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CAP CER 6800PF 100V X7R 0603 / Cap Ceramic 0.0068uF 100V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C T/R
Cap Ceramic 0.0068uF 100V X7R 10% SMD 0603 125°C Paper T/R
描述
Avnet Japan
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Smd/Smt 6800Pf 100V 10% 0603
SMD CERAMIC CHIP CAPACITOR 6800PF 100V 10% X7R
MLCC 100V 10% X7R TC 0.0068uF 0603