Yageo Group C0603C681J5GACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 680pF C0G 0603 5% AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
element14 APAC
Farnell
Electro Sonic
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+2.48%
Authorized Distributors
6
Capacitance
680 pF
680 pF
680 pF
Dielectric
C0G
C0G
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-11-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
0603 680 pF 50 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 680pF 5% C0G 50V 0603 Paper T/R
Samsung Electro-MechanicsCL10C681JB8NNNC
50V 680pF C0G 卤5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 680pF NP0 卤5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
GRM 0603 (1608Metric) Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 680pF
描述
Cap Ceramic 680pF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C Extreme Low ESR Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00068uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 680pF 50V C0G 5% SMD 0603 125°C Paper T/R
Avnet Japan
CAPACITOR MULTI LAYER CERAMIC 0603 680PF | KEMET C0603C681J5GACAUTO
Chip Capacitance (Mlcc) 0603 680pF ±5% 50V C0G (NP0)
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 0603
SMD MLC Capacitor 680pF 50V 5% NPO 0603
Cap, 680Pf, 50V, 5%, C0G/Np0, 0603; Capacitance:680Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:Aec-Q200 C Series; Operating Rohs Compliant: Yes |Kemet C0603C681J5GACAUTO