Yageo Group C0603C681J2GACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200V 680pF 0603 C0G 5% AEC-Q200
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
Upverter
Electro Sonic
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Capacitance
680 pF
680 pF
680 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2014-04-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
Cap Ceramic 680pF 250V C0G 5% Pad SMD 0603 125C Automotive T/R
Cap Ceramic 680pF 250V C0G 5% Pad SMD 0603 125C T/R
Mlcc,0603,c0G,200V,680Pf,0.8Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGJ3E3C0G2D681J080AA
KYOCERA AVX06032C681KAT2A
0603 680 pF 200 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00068uF, Surface Mount, 0603
ceramic capacitor 200V 680pF 5% 30ppm/C
680.pf 200V Rohs Compliant: Yes |Kemet C0603C681J2GACAUTO