Yageo Group C0603C563K5RACAUTO
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.056uF, Surface Mount, 0603
数据表和文档
IHS
Datasheet26 页2 年前
Upverter
Farnell
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+17.27%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
56 nF
56 nF
56 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
描述
Cap Ceramic 0.056uF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125C Automotive T/R
Cap Ceramic 0.056uF 50V X7R 10% SMD 0603 125°C Paper T/R
Avnet Japan
0603 (1608Metric) SMD Auto X7R 50V 0.056muF ±10% X7R
56nF ¡À10% X7R 50V 0603 1.6mm*800¦Ìm*800¦Ìm