Yageo Group C0603C472J5RACAUTO
Cap Ceramic 0.0047uF 50V X7R 5% Pad SMD 0603 125C T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet26 页2 年前
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+59.78%
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
4.7 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Introduction Date2012-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL10B472JB8NNNC
50V 4.7nF X7R 卤5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.0047uF 5% X7R 50V 0603 Paper T/R
Samsung Electro-MechanicsCL10B472JB8NNND
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Surface Mount, 0603
KYOCERA AVX06035C472JAT4A
Cap Ceramic 0.0047uF 50V X7R 5% SMD 0603 125°C Paper T/R
25V 4.7nF X7R ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 4.7nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Cap Ceramic 0.0047uF 50V X7R 5% SMD 0603 125°C Punched Paper T/R
Avnet Japan
Chip Capacitance (Mlcc) 0603 4700pF ±5% 50V X7R