Yageo Group C0603C471K5RACAUTO
50V 470pF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet26 页2 年前
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+23.25%
Capacitance
470 pF
470 pF
470 pF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-07-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 470pF 10% X7R 50V 0603 Paper T/R
Samsung Electro-MechanicsCL10B471KB8NNNC
0603 470 pF 50 V ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
KYOCERA AVX06035C471KAT2A
0603 470 pF 50V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
0603 470 pF 100 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL10B471KC85PNC
Cap Ceramic 470pF 100V X7R 10% Pad SMD 0603 Soft Termination 125C Automotive T/R
描述
Cap Ceramic 470pF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125C Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00047uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 470pF 50V X7R 10% SMD 0603 125°C Punched Paper T/R
Avnet Japan
Chip Capacitance (Mlcc) 0603 470pF ±10% 50V X7R
Smd Multilayer Ceramic Capacitor, Aec-Q200 C Series, 470 Pf, 10%, X7R, 50 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |Kemet C0603C471K5RACAUTO