Yageo Group C0603C471J5GACTU
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 0603 / 470 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
Datasheet22 页2 年前
Upverter
element14 APAC
Farnell
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+66.06%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
TraceParts
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 pF
470 pF
470 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2008-06-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVX08051A471KAT2A
0805 470 pF 100 V ±10 % Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Ceramic capacitor, 470 pF, 50 V (DC), ±5 %, SMD 0603, C0G, C0603C471J5GAC7867
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, -/+30ppm/Cel TC, 0.00047uF, Surface Mount, 0603
CERAMIC CAPACITOR 470PF 50V, C0G, 5%, 0603, FULL REEL
Cap Ceramic 470pF 50V C0G 5% SMD 0603 125C T/R
Cap Ceramic 470pF 50V C0G 5% SMD 0603 125°C Paper T/R
Avnet Japan
CAPACITOR;CERAMIC;CAP;470.PF;TOL+5%;SMT;VOL-RTG 50V;C0G;TR
Ceramic Capacitor 470pF, 50VDC, 0603, ±5 %
SMD MLC Capacitor 470pF 50V 5% NPO 0603
CERAMIC CAPACITOR 470PF 50V, C0G, 5%, 0603; Capacitance:470pF; Voltage(DC):50V; Capacitor Case / Package:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Product Range:C Series KEMET RoHS Compliant: Yes