Yageo Group C0603C331K5RACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 330pF X7R 0603 10% AEC-Q200
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.58%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Capacitance
330 pF
330 pF
330 pF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
50V 330pF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B331KB8NNNC
100V 330pF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
25V 330pF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS